Sertrans Logistics Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Yöneticisi Sayın Batuhan Keleş'in Kaleme Aldığı Makale

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Batuhan Keleş

Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Yöneticisi

1992 yılında İstanbul’da doğan Batuhan Keleş, lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamladı. Ardından 2011 yılında Babson Üniversitesi’nde girişimcilik ve ekonomi konularında eğitim almıştır.

2016 yılında Sertrans Logistics’te işe başlayan Batuhan Keleş, çeşitli kademe ve pozisyonlarda görev almıştır. Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Yöneticisi ve aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Sertrans Logistics, uluslararası parsiyel ve multimodal taşımacılık hizmetlerinin yanında, tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle ulusal ve uluslararası müşterilerinin 31 yıldır güvenilir çözüm ortağıdır.

Sertrans Logistics, sektöründe sağladığı yüksek müşteri memnuniyetini; tedarik zincirinin her aşamasında uyguladığı doğru-hızlı-hatasız-sürekli ve şeffaf iş yapma prensibiyle oluşturmuştur. Sahip olduğu deneyimli ve uzman kadrosu, güçlü araç filosu ve ekipman donanımı, ileri IT teknolojileri ve Ar-Ge ekibi, yurt içi ve yurt dışına yayılmış ofisleri, sahip olduğu yüksek kapasiteli depo ve antrepoları, müşteri ihtiyaçlarına özel olarak geliştirdiği esnek ve inovatif lojistik hizmetleri ve dünya geneline yayılmış uluslararası güçlü global network ağı ile Sertrans Logistics, müşterilerinin dünya çapındaki lojistik ihtiyaçlarına küresel ölçekte çözüm getiren deneyimli bir yönetim uzmanıdır.

Kurumsal çok ve uluslu şirketlerin güvenilir öncelikli olarak tercih ettiği ve önerdiği “glokal” bir lojistik marka olmak hedefiyle ilerleyen Sertrans, Şubat 2016’da lojistik sektöründe ilk Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) almaya hak kazanan firmalardan biri olmuştur. Bu belge sayesinde müşterilerinin operasyonel süreçlerine kolaylık, hız sağlanırken, maliyetlerin de azalması mümkün olmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne Sertrans dijital dönüşüm temelli çalışmalara ve teknik altyapının güçlenmesine büyük önem vermektedir. Haziran 2017’de T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-ge Merkezi onaylandı. Bu merkez lojistik sektöründeki ilk ar-ge merkezlerinden biri olmuştur.

Ar-ge merkezi ile şirket; süreçlerini dijitalize ederek, yepyeni teknolojik ürünler ortaya koymayı, sektör bağımsız katma değerli işler yapmayı hedeflemektedir. Burada üretilen projeler geleceğin Sertrans’ını yaratmada en büyük güç olacaktır. İnovasyon ve dijitalleşme çalışmalarının yürütüldüğü Sertrans Ar-Ge Merkezi sayesinde müşterilere daha fazla rekabet gücü ve maliyet avantajı sunulmaktadır.

Sertrans Logistics hizmet verdiği sektörlerin iç dinamiklerini, gelecekte oluşacak lojistik ihtiyaç ve beklentileri bilerek, daima müşteri odaklı, çözüm odaklı yaklaşım prensibiyle hareket ederek bu ihtiyaçlara bire bir karşılık gelen en kapsamlı lojistik çözümleri çok hızlı ve hatasız şekilde hayata geçirmeye devam edecektir.