Yönetim Kurulu Başkanımızdan Derneğimizin Kuruluşunun 1. Yılına Atfen Yayımladığı Mesaj

Yönetim Kurulu Başkanımızdan Derneğimizin Kuruluşunun 1. Yılına Atfen Yayımladığı Mesaj

Bir yaş iki mesaj

Derneğimizin saygıdeğer üyeleri;

Sizler dış ticaret işlem hacmi yüksek, ihracatçı, sanayici ve imalatçı dış ticaret erbabı; 2013 yılında ajandanıza bir proje kaydettiniz. İlk yapılacaklar arasında olan bu proje; işlemlerin basitleştirilmesi, yeni pazarlar bulma, yurt dışında bilinir ve güvenilir olma, ihracatınızın arttırılması ve maliyetlerinizin düşülmesi amacıyla “Yetkilendirilmiş Yükümlü” sertifikasını almaya hak kazanmaktı.

Bu süreç; başvuru evraklarının hazırlanması, ISO 9001 ve ISO 27001 kalite belgeleri ve tabi ki tüm departmanların katılımı ile doldurulan EK-2 soru formunun düzenlenmesi ile başladı.

Soru formunu düzenlerken, ilgili departmanlar ile tüm şirketinizin prosedürlerini gözden geçirdiniz ve “Yetkilendirilmiş Yükümlü” standartlarına getirdiniz.

Gerçekleştirdiğiniz bu özverili ve üstün gayretli çalışmalarınızın mükafatı olarak da “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası” nı almaya hak kazandınız.

Bölge müdürlüğünden sertifikayı teslim almanın son olmadığı, aslında sonun başlangıcı olduğu denetim, eğitim ve ihlal bildirimlerinin sorumluluklarının bilinci ile bu prestijli belgeyi firmanıza kazandırdığınız.

Tüm bu süreçleri aşarak sertifika sahibi olan siz değerli firmaları bir kez daha gönülden tebrik ediyorum.

Bugüne geldiğimizde ise; 31.05.2019 tarihinde kurulan derneğimizin sizlerle birlikte 1. yaşını kutluyoruz.

Her ne kadar dünya ve ülkemiz için zor bir süreç yaşasak da sizlerden aldığımız güç ile umudumuzu kaybetmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Karanlığın arkasından aydınlık bir geleceğin bizi beklediğini ümit ederek derneğimizin yeni yaşını kutlar ve siz saygıdeğer üyelerimize; sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

“Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası” sahibi firmalar;

Üyeleri sadece “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası” sahibi firmalar olan ve ne mutlu ki beş firma ile başlayan yolculuğuna bugün itibariyle  501  firmaya ulaşmıştır.

Derneğimizin amacı gönüllülük esasına dayalı, birlik ve beraberlik içerisinde sertifika sahibi firmaları bir araya getirmektir.

Böylece bakanlıklar ile eşgüdüm halinde çalışan, üreten, öneriler sunan, hatta son dönemde bakanlıklar tarafından çalışmalar yapması için yetkilendirilen bir sivil toplum kuruluşu haline geldik.

Yurt dışı araştırmaları ve karşılaştırmaları gerçekleştirmek, sistem içerisinde öneriler sunmak ve mevcut sistemin geliştirilmesi adına çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.

Ayrıca diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte ticaretin kolaylaştırılması adına ortak çalışmaların yürütülmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Bugün derneğimizin kuruluşunun 1. yaş gününü büyük bir sevinç ile kutluyor ve siz sertifika sahibi değerli firmaları derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.

Derneğimizin kuruluşunun 2. yılını birlikte kutlamak dileğiyle sizlere; sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

 

Mehmet Altay YEGİN

Yönetim Kurulu Başkanı